Zabiegi pielęgnacyjne na twarz

Powody wizyty w salonie kosmetycznym bywają różne. Poza drobnymi upiększeniami jak regulacja czy henna brwi, dużą popularnością cieszą się usługi pielęgnacji dłoni i stóp, depilacja różnych fragmentów ciała oraz makijaż zarówno ten okolicznościowy jak i permanentny. Jednak o profesjonalizmie kosmetyczki najlepiej świadczą zabiegi na twarz, jakie oferuje w swoim salonie. Im większe jest doświadczenie i umiejętności załogi, tym wyższa jakość świadczonych usług. A te najbardziej profesjonalne zabiegi takie jak mikrodermabrazja, czy mezoterapia można wykonywać jedynie w najlepszych salonach. Zabiegi kosmetyczne na twarz można podzielić na kilka grup. Są to zabiegi peelingujące, pielęgnujące, zabiegi specjalistyczne.
W grupie zabiegów peelingujących na szczególną uwagę zasługuje usługa mikrodermabrazji. Polega ona na usunięciu zrogowaciałego naskórka za pomocą diamentowej głowicy. Zabieg ten najlepiej wykonywać jesienią i zimą, kiedy aura sprzyja regeneracji skóry. Mikrodermabrazja daje świetny efekt gładkiej i jędrnej skóry, a efekt jest widoczny prawie natychmiast. Dla osób preferujących naturalne metody kosmetyczne dobra kosmetyczka zaproponuje peeling gruboziarnisty lub jakąś inną formę usunięcia naskórka bez mechanicznej ingerencji.

Zabiegi pielęgnujące to szeroka gama różnego rodzaju masek i terapii nawilżających, ujędrniających itp. dostosowanych do typu i kondycji skóry klientki. W jednym z salonów kosmetycznych w Mielcu (https://swiaturody.com/mielec,kosmetyczka,9.html) szczególną popularnością cieszą się maski z alg morskich czy glinki. Podobne trendy zaobserwować można również w innych salonach. Do grupy pielęgnacyjnej można zaliczyć również zabiegi relaksacyjne takie jak masaż twarzy czy maseczki kojące. Po takim zabiegu skóra jest nie tylko dobrze nawilżona i odżywiona, ale też wypoczęta i zrelaksowana.
Za zabiegi specjalistyczne uznaje się te, które wymagają specjalistycznego sprzętu i profesjonalnego przeszkolenia w zakresie jego obsługi. Przykładem może być wspomniana już mikrodermabrazja, będącą podstawą wielu pakietów kosmetycznych, oraz coraz popularniejszy zabieg mezoterapii, polegający na wprowadzeniu substancji odżywczych i rewitalizujących bezpośrednio do głębszych warstw skóry.
Ciekawą ofertę stanowią również zabiegi last minute, poprawiające wygląd zmęczonej skóry przed ważnym spotkaniem czy wyjściem.

 

One thought on “Zabiegi pielęgnacyjne na twarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *