Opis rodzajów znieczuleń stomatologicznych

Wizyty u dentysty często kojarzą się nam z bólem oraz nieprzyjemnymi odczuciami. Obecnie istnieje wiele rodzajów znieczuleń, o które możemy poprosić podczas leczenia stomatologicznego. Znieczulenie daje każdemu pacjentowi poczucie bezpieczeństwa oraz zabezpiecza go przed odczuwaniem bólu, co pozostawia po sobie nieprzyjemne wspomnienia.

Podczas wizyty stomatologicznej dentysta zazwyczaj proponuje podanie znieczulenia, natomiast to pacjent decyduje o konieczności jego podania. Istnieje wiele rodzajów znieczulenia. Najprostszymi środkami o najsłabszym działaniu są środki w postaci żelu, aerozolu lub kremu. Można zastosować także plastry, które nasączone są środkami znieczulającymi. Ten rodzaj znieczulenia wykorzystywany jest podczas zabiegów miejscowych, w których przewidywane jest wystąpienie bólu o niewielkim nasileniu. Warto także użyć tego typu środków w czasie badania lub leczenia osób, które posiadają nasilony odruch wymiotny.

Bardzo często wykorzystywane jest znieczulenie nasiękowe {więcej: znieczulenie nasiękowe}, które podawane jest w postaci iniekcji do dziąsła. Substancja czynna zawarta w leku może szybko oraz skutecznie zadziałać. Stosuje się go zazwyczaj do usuwania zębów przednich.

Znieczuleniem przynoszącym zaskakujące efekty jest znieczulenie przewodowe, które polega na podaniu leku w iniekcji do jednej z części nerwów. Pozwala to na zablokowanie odczuwania bólu łagodnego oraz głębokiego.

Ostatnio dużą popularnością cieszy się znieczulenie za pomocą prądu. Porażenie danego miejsca w obrębie jamy ustnej powoduje zniesienie bólu. Niestety przeciwwskazaniem do podania różnego typu środków przeciwbólowych jest ciąża, ponieważ nie poznano wpływu leków znieczulających na płód oraz na matkę.

Przed wykonaniem znieczulenia w gabinecie stomatologicznym należy poinformować personel medyczny o wszelkich schorzeniach związanych w układem oddechowym, układem sercowo-naczyniowym czy też wątrobą lub układem nerwowym, ponieważ może to wywołać wiele komplikacji. Koniecznie trzeba poinformować także o przyjmowanych przez nas lekach ze względu na możliwość zajścia szkodliwych interakcji.

Gniezno to miasto, w których istnieje wiele gabinetów stomatologicznych {więcej:dentysta-stomatolog.com}, w których wykonywane są różnego rodzaju znieczulenia. Pracujący tutaj stomatolodzy z pewnością dobiorą znieczulenie dla naszego organizmu oraz naszych potrzeb. Aby znaleźć takie miejsca należy wyszukać internetowy katalog o nazwie,,Stomatolog Gniezno” lub,,dentysta Gniezno”.

One thought on “Opis rodzajów znieczuleń stomatologicznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *