Depilacja laserowa, czyli dlaczego warto z niej skorzystać

Drobne ranki od maszynki, niedogolone włoski, mnóstwo poświęcanego czasu na codzienną depilację – życie kobiety w XXI wieku, która chce o siebie dbać i szczycić się jedwabiście miękką skórą wcale nie jest łatwe. Nic więc dziwnego, że panie (a coraz częściej i panowie) przychylnym wzrokiem patrzą na depilację laserową. Jej zalety biją na głowę inne metody pozbywania się niechcianego owłosienia, a przy tym sama depilacja wykonywana jest już w każdym szanującym się salonie kosmetycznym.

Szybko

W porównaniu z innymi sposobami usuwania włosków, depilacja laserowa w Szczecinie jest o wiele szybsza, szczególnie gdy do zabiegu używa się większych głowic ułatwiających błyskawiczne pozbycie się włosowego problemu. Cały proces trwa od kilku do kilkunastu minut w przypadku małego i lekkiego owłosienia – nieco dłużej, gdy włosków jest więcej. Dodatkowo zaoszczędzamy też czas, który przy normalnej depilacji należy poświęcić na późniejsze umycie lub opłukanie skóry, jej wysuszenie oraz nałożenie balsamów łagodzących pieczenie.

Bezboleśnie

Stosowane chociażby w szczecińskich salonach kosmetycznych usługi depilacji laserowej przebiegają także bezboleśnie. Jedynie przy większym owłosieniu możliwy jest lekki dyskomfort, nie ma on jednak nic wspólnego z bólem, jakiego doświadcza się np. podczas metody woskowej. Pod tym względem Szczecin jest miastem niejako innowatorskim: tutaj bowiem po raz pierwszy zaczęto stosować sprzęty niemieckiej technologii, która umożliwia wykonywanie takich zabiegów w sposób absolutnie bezbolesny. Dlatego ważne jest, by wybierając salon, kierować się nie tylko ceną usługi, ale również jakością stosowanego przez niego sprzętu.

Bezpiecznie

Inną ważną zaletą depilacji laserowej jest wysokie bezpieczeństwo takiego zabiegu. Przede wszystkim znika w całości ryzyko zranienia się maszynką czy poranienia skóry źle nałożonym woskiem. Sprzęt laserowy jest w stu procentach bezpieczny, a dodatkowo w każdym szczecińskim gabinecie kosmetycznym wykonywane są wcześniej proste próby na skórze, które mają sprawdzić, czy nie jest ona nadwrażliwa na światło lasera. Przed zabiegiem przeprowadzane są również krótkie konsultacje dotyczące między innymi ostatnio przebytych chorób skórnych.

One thought on “Depilacja laserowa, czyli dlaczego warto z niej skorzystać

  1. ktoś z tu obecnych może polecić? tak się zastanawiam, czy jeśli się poddam zabiegowi to naprawdę usuniętych zostanie 100% włosków?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *