Depilacja laserowa

Gładka, piękna, jędrna skóra, pozbawiona najmniejszego włoska, to marzenie każdej kobiety. Chociaż obecnie, również mężczyźni zdecydowanie lepiej czują się bez zbędnego owłosienia. Ma to szczególnie duże znaczenie latem, kiedy wystawiamy ciało na słońce i na widok innych osób. Pragniemy wyglądać pięknie, schludnie i estetycznie, dlatego porannemu prysznicowi, poza żelem do kąpieli towarzyszy również bardzo często maszynka do golenia. Jest to dosyć kłopotliwe zwłaszcza dla osób posiadających ciemne, grube i widoczne owłosienie. Czasami golenia trzeba dokonywać w takich sytuacjach nawet codziennie. Jak temu zaradzić, co zrobić aby nasze włoski nie wyrastały na nowo?
Obecna zaawansowana kosmetologia oferuje zabiegi depilacji laserowej. Obecnie ma je w ofercie każdy większy salon kosmetyczny. Nie jest konieczne jednak aby zabiegu dokonywała kosmetyczka. Bełchatów (https://swiaturody.com/belchatow,kosmetyczka,9.html), Wrocław, Warszawa, te miasta dysponują ogromną ilością dostępnych salonów kosmetycznych, jednak jeżeli mieszkamy w małej miejscowości lub na wsi, możemy dokonać zabiegu depilacji laserowej w domu. Obecnie coraz częściej dostępne są na rynku urządzenia do depilacji laserowej w warunkach domowych. Przy czym nie trzeba się obawiać o skutki takiej depilacji, gdyż jest to metoda w pełni bezpieczna.
Na czym polega depilacja laserowa? Wykonuje się ją za pomocą specjalnego urządzenia, generującego wiązkę promienia, która z kolei naprowadzona w miejsce, w którym wyrasta włosek powoduje jego śmierć. Włosek w tym miejscu już nie wyrośnie, jednak zabiegi należy powtarzać kilkukrotnie, gdyż wyrosnąć mogą włoski sąsiednie, które w trakcie depilacji przebywały w stanie uśpienia. Zabiegi powtarzać należy w odstępach od czterech do sześciu tygodni.
Nie każde włoski poddają się depilacji, wbrew powszechnym opiniom włoski słabe i jasne, siwe i rude najtrudniej poddają się depilacji – a czasami w ogóle się jej nie poddają. Najłatwiej w ten sposób pozbyć się włosów ciemnych i grubych.
Należy pamiętać, iż skóra po zabiegu depilacji będzie przez jakiś czas podrażniona i zaczerwieniona, jednak kiedy te nieznaczne skutki uboczne ustąpią, możemy się już cieszyć gładką i piękną skórą. W tym krótkim okresie, nie należy się opalać, ani używać kosmetyków zawierających mydło, czy inne drażniące środki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *